وقتی اسمی از لاک به میان میاد فکر ما به سمت لاکهای امروزی و به صورتی که امروزه استفاده میشود میرود درصورتیکه تاریخچه لاک برمیگردد به پنج هزار سال بیش از میلاد مسیح که از کشورهای چین و هند و تمدن بابل شروع شده و از ترکیب سفیده تخم مرغ و رنگهای گیاهی و موادی چون موم زنبور عسل – بودر بلوط – بودر سنگ مالاکیت و گوگرد ساخته میشده بنج هزار سال بیش از میلاد زنان هندی در مراسم های مذهبی ناخن های خود را رنگ میکردند.

      سه هزار سال بیش از میلاد هم اشراف زاده ها و مردم عادی در بابل از ترکیب سرمه و طلای مایع استفاده میکردند. هزارو سیصد سال پیش از میلاد در مصر برای زیبا جلوه دادن دستها ،ناخن ها را رنگ امیزی میکردند.

کلئوپاترا و نفر تی تی از جمله کسانی بودند که به رنگ امیزی ناخن علاقمند بودند و اینکه هر چه سطح اجتماعی پایین تر بود از رنگهای روشنترو خنثی تری استفاده میکردند.

    ششصد سال پیش از میلاد در چین افراد سلطنتی از طلا و نقره برای ناخنها استفاده میکردند و مردم عادی از موم و ژلاتین و رنگهای گیاهی در روم باستان هم از چربی گوسفند و خون گاو نر استفاده میشده و در بین همه ی رنگها،رنگ قرمز از محبوبیت خاصی برخوردار بوده .

انواع لاک

ساده

لاکهای ساده در رنگهای مختلف وجود دارد که هر کدام بنا به سلیقه فرد استفاده میشود وزیبایی خاص خود را دارند . همچنین میتوان برای هر فصل از رنگ مربوط به همان فصل استفاده کرد ویا در کنار رنگهای ثابت از شایندار نیز استفاده کرد .

اکلیلی

لاکهای اکلیلی درخشش زیبایی دارن وبرای مهمانی های شب به خصوص تابستان بسیار چشم نواز هستند. لاکهای اکلیلی نسبت به لاکهای معمولی ضخامت و سختی بیشتری دارند.

کهکشانی

این لاک از خانواده مگنتی است .به این صورت که پس از زذن لاک قبل از خشک شدن با یک اهن ربا که به شکل های مختلف در بازر موجود است ناخن هایتان را دیزاین میکنید . این لاک قابلیت طرح های متنوعی دارد.

لاک بیس ناخن

اگر نالخن های شکننده دارید میتوانید از لاک بیس استفاده کنید به این صورت که قبل از لاک زدن روی سطح ناخن بیس را استفاده میکنید این کار باعث میشود که سطح ناخون صاف و از شکنندگی ان کم شود . ولاک شما یکدست میشود مخصوصا برای ناخن هایی که کاشت نشده است .

لاک لایه محافظ

لاک لایه محافظ از پریدگی و کدری و خراشیدگی ناخن جلوگیری میکند به این صورت که بعد از لاک اصلی روی ناخن زده میشود و به دو صورت مات و براق میباشد. در ماندگاربودن لاک هم تاثیر دارد.

مراحل انجام ژلیش ناخن

  • ابتدا اقدام به مانیکور کردن ناخن ها بکنید به طوری که دقت داشته باشید سطح و لبه های ناخن ها را به طور کامل متقارن و صاف و همچنین یک دست بکنید تا نتیجه کار به زیبایی آنچه که می خواهید در بیاید.
  • در مرحله دوم با استفاده از بافر روی سطح ناخن را خشک بیاندازید و درخشش ناخن را از بین ببرید و سپس دستتان را با آب شسته و خشک نمایید.
  • با استفاده از قیچی مخصوص اقدام به جدا کردن کوتیکول ها از ناخن کرده و هرچه قدر زائده ناخن هست را پاکسازی کنید.
  • – بیس کت یا لاک پایه را به شکل یک لایه خیلی نازک با فاصله یک سر سوزن با پوست به اطراف ناخن بزنید البته از برق ناخن میتوان استفاده کرد و بعد ۳۰ ثانیه زیر دستگاه LED یا دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید.
  • چنانچه ژل ناخن شما شفاف می باشد بنابراین به خاطر اینکه زیر آن قابل دیدن می باشد بهترین کار این است که از لاک ناخن با رنگ های پایه مثل گلبهی ، صورتی کم رنگ یا بژ به کار ببرید.
  • در مرحله پنجم لاک ژله ای دلخواه خود را با دقت هر چه تمام روی ناخن های خود بزنید و نگذارید با اطراف ناخن تماسی داشته باشد سپس دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید این مرحله را نیز دو بار تکرار کنید.
  • حالا نوبت به زدن تاپ کت ژل میرسد که این را نیز به صورت یک لایه نازک با فاصله میزنید و باز هم دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید تاپ کت ژل برای استحکام بخشیدن و درخشش لاک استفاده می شود.
  • – برای اینکه تاپ کت روی ناخن طبیعی دوام بیشتری داشته باشد بهتر است دو بار آن را انجام دهید.
  • در نهایت پد آغشته به کلینزر را روی ناخن کشیده و دور ناخن را با روغن ناخن چرب کرده و ماساژ دهید. توجه داشته باشید که ناخن ژله ای را بلندتر درست نکنید چراکه در صورت شکسته شدن آسیب شدیدی به ناخن پایه میرساند.

ریموو کردن لاک ژل از روی ناخن کاشت

پاک کردن یا به اصطلاح ریموو کردن لاک ژل از روی ناخن کاشت شده نیاز به دستگاه سوهان برقی ناخن یا همان میکرو موتور دارد و تنها کافیست ژل را از روی سطح ناخن بتراشید. توصیه می شود که این عمل توسط ناخن کاران حرفه ای صورت پذیرد.

ریموو کردن لاک ژل از روی ناخن طبیعی

برای پاک کردن لاک ژل از روی ناخن طبیعی نیاز به لوازم بیشتری می باشد. دقت داشته باشید که گاه برخی از دوستان این عمل را به وسیله محلول استون انجام می دهند که بسیار اشتباه بوده و باعث آسیب جدی به بافت ناخن می شود.

روش های مختلفی برای پاک کردن ژلیش از سطح ناخن طبیعی وجود دارد:

۱- استفاده از لاک ژل ریموور ژله ای می باشد و باید مانند لاک روی سطح ناخن زده می شود. ابتدا باید تاپ شاین روی ژلیش را بافر بکشید سپس روی ناخن ها را ژل ریموور زده به طوری که کل سطح ناخن و لاک ژل را بگیرد. ۱۰ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید تا تاثیر خود را بگذارد و لاک ژل نرم شود. با ابزار ریموو ژل یا عقب زن چوبی لاک ژل نرم شده را از روی ناخن پاک نمایید. 

۲-استفاده از پد ریموو لاک ژل این پد آغشته به محلول ریموور ژل است و تنها با قرار دادن آن روی ناخن ها بدون نیاز به وسیله ای دیگر می توان به راحتی بدون آسیب به صدف ناخن، ژل پولیش روی آن را پاک نمود. نحوه استفاده از پد ریموور ژلیش نیز مانند روش ذکر شده در مورد استفاده از لاک ژل ریموور می باشد.

 ۳-استفاده از دستگاه ریموو لاک ژل محصول جدیدی است که به وسیله بخار و گرما به راحتی و بدون آسیب به صدف و کراتین ناخن، در زمانی کمتر از روش های دیگر باعث پاک شدن لاک ژل می شود. برای آموزش روش پاک کردن لاک ژل با دستگاه ریموو، بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

 ۴-استفاده از فویل و محلول ریموو ژل

لوازم مورد نیاز جهت پاک کردن لاک ژل از ناخن طبیعی:

۱- محلول ریموو ژل ۲- پنبه و فویل ۳- ابزار ریموو ژل ۴- سوهان دستی یا بافر توجه داشته باشید که بر خلاف ذهنیت بسیاری از دوستان ریموو لاک ژل از روی ناخن در صورت وجود لوازم مورد نیاز کار سختی نمی باشد.

مرحله اول:

تاپ ژل را با سوهان برقی یا دستی از روی لاک ژل پاک نمایید.

مرحله دوم:

به وسیله سوهان دستی یا بافر روی سطح ژل را خش بیاندازید.

مرحله سوم:

پنبه را به محلول ریموور ژل آغشته نموده و روی ناخن بگذارید. سپس دور ناخن را مطابق عکس با فویل بپوشانید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در همین حالت باقی بگذارید. نکته: می توانید به جای پنبه و استون از پد مخصوص ریموو ژل استفاده نمایید، این محصول پدهای آغشته به محلول ریموو ژل در بسته بندی های ۲۰۰ عددی با قیمتی مناسب و به صرفه می باشد که دور ناخن پیچیده شده و با چسبی که دارد به راحتی دور ناخن چسبیده می شود.

مرحله چهارم:

به وسیله ابزار ریموو ژل می توانید به راحتی روی ژل نرم شده را از روی ناخن بتراشید. نکته: در تمام موارد ریموو ژلیش از روی ناخن طبیعی، ابتدا باید تاپ کات روی لاک ژل با بافر یا سوهان نرم تراشیده شود.